KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZA
/ PROJEKT WYKONAWCZY/
KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZA
obejmuje całościową koncepcję aranżacji przestrzeni mieszkalnej lub komercyjnej. Obejmuje ono analizę potrzeb klienta, stworzenie projektu koncepcyjnego, dobór wyposażenia i materiałów.
Projekt zawiera: układ pomieszczeń, propozycje kolorystyki, wybór mebli, oświetlenia, dodatków dekoracyjnych i innych elementów, które nadadzą wnętrzu spójny i harmonijny wygląd.
Dzięki kompleksowemu podejściu dbam o wszystkie detale i zapewniam, że efekt końcowy będzie zgodny z oczekiwaniami klienta.
RYSUNKI BARAŻOWE
DOKUMENTACJA TECHNICZNA projektu wnętrza zawiera szczegółowe informacje dotyczące wytycznych, specyfikacji technicznej, materiałów, wymiarów i innych aspektów projektu.
Dokumentacja techniczna do wykonywanego projektu wnętrza, stanowi podstawę do realizacji projektu oraz zapewnia właściwe zarządzanie budżetem, materiałami i czasem. Wszystkie szczegóły projektu są uwzględnione w dokumentacji, co pozwala na skuteczne i efektywne wykonanie projektu wnętrza.
ETAPY WSPÓŁPRACY
Na miejscu inwestycji – wykonanie inwentaryzacji architektonicznej czyli pobranie wszystkich wymiarów pomieszczeń, niezbędnych do wykonania kompleksowego projektu wnętrza wraz z dokumentacją fotograficzną obejmującą stan istniejący obiektu.
udostępniana online – po przesłaniu odpowiedzi, wykonuje brief całościowy , który każdorazowo wymaga pełnej akceptacji. Dokładne omówienie potrzeb względem przestrzeni uwzględniające uzgodnienia projektowe.
/ Etap ten jest skracany do niezbędnego minium przy projektowaniu przestrzeni inwestycyjnych , wykonywanych na bardzo wysoki standard /projekt wnętrza premium/
Przeprowadzenie szczegółowej analizy przestrzeni, biorąc pod uwagę zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Na podstawie zebranych informacji wykonanie moodboard .
Dobór materiałów wykończeniowych z uwzględnieniem kolorystyki.
Klientowi zostaje zaprezentowana koncepcja wnętrza, obejmująca pomysły na aranżację, kolory, materiały oraz meble. Klient ma możliwość zgłaszania uwag i sugestii. Etap ten odbywa się kilkukrotnie /kolejno po opracowanych pomieszczeniach/
W trakcie wykonywane jest budżetowanie
Wykonywana jest w końcowym etapie projektu. Klienci nie biorą w niej udziału.
Wszystkie niezbędne ustalenia względem opracowania rysunków branżowych, dokonywane są na wcześniejszym etapie.
Projekt wnętrza oddawany jest w formie papierowej, w postaci:
- książka A3 – projekt z dokumentacją techniczną
- książka a4 – całościowe zestawienie wyposażenia z podziałem na pomieszczenia z kosztorysem
- książka a4 – szczegółowe wyceny / zabudowy meblowe/ ceramika/ armatura/podłogi itd./ szczegółowe budżetowanie
- książka a3/ lub a4 – sprawozdanie z nadzoru z harmonogramem* tylko przy wykonywaniu usługi projekt + nadzór autorski.
Wersja elektroniczna jest udostępniana przez dysk google.
Po zakończeniu prac, udzielam klientom wszelkich niezbędnych informacji dotyczących konserwacji lub sposobu czyszczenia powierzchni.
Po zakończeniu realizacji, klient udostępnia przestrzeń architektowi do wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej, z możliwością udostępnienia jej na mediach społecznościowych oraz stronie internetowej celem promocji pracowni i uług.
Architekt pozostaje również do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.
NADZÓR AUTORSKI ARCHITEKTA
Nadzór autorski architekta to proces, w którym architekt jest odpowiedzialny za projektowanie danej przestrzeni i sprawuje kontrolę nad jego realizacją.
Jest to ważny etap w procesie remontowo-wykończeniowym, który ma na celu zapewnienie zgodności wykonania z projektem, a także monitorowanie jakości i terminowości prac.
Architekt nadzorujący regularnie odwiedza miejsce inwestycji podlegające projektowi wnętrza.
Na bieżąco sprawdzany jest postęp prac, omawiany każdy aspekt i etap realizacji
z podwykonawcami, którzy pozostają w ciągłym kontakcie a architektem.
Architekt jest odpowiedzialny za wydawanie kluczowych decyzji dotyczących wykonywanych prac, aby zapewnić jakość i estetykę obiektu.
Klient udziela pisemnie architektowi działania w jego imieniu podczas realizacji.
Nadzór autorski architekta jest istotny zarówno dla realizacji projektu zgodnie
z dokumentacją techniczną, jak i dla przestrzegania praw autorskich architekta.
Z każdego dnia objętego nadzorem, spisywane jest sprawozdanie oraz wykonywana dokumentacja zdjęciowa.
Zestawienie z nadzoru, wraz z harmonogramem określonym w umowie oddawane jest w osobnej książce.
Po zakończeniu prac budowlanych, architekt wraz z klientem dokonuje ostatecznego odbioru wnętrza, sprawdzając zgodność z projektem i oczekiwaniami.